نقاشی دکوراتیو پتینه کاری

در دکوراسیون داخلی نقاشی دکوراتیو یا پتینه کاری ظاهری همانند کاخ ها و خانه های اعیانی قدیمی ایرانی به دیوارهای شما می بخشد که امروزه یکی از هنر های معروف ایتالیایی ها شده است.

پتینه کاری هنر اعیانی کردن دیوار های شما

شاید خیلی ها حتی در حوزه تخصصی دکوراسیون داخلی معتقد باند پتینه کاری یعنی هنر کهنه کردن فضای داخلی یک خانه؛ این در حالی است که هنر پتینه کاری امروزه تنها به گچبری های ایرانی که در ایران قبل ها بسیار مرسوم بود خلاصه نمی شود. هنر ظاهری اعیانی بخشیدن به دیوار ها تنها کهنه کاری نیست. اگر به دیوار های کاخ های انگلیسی، ایتالیایی و روسی دقت کرده باشید نمونه های بسیار زیبا از هنر پتینه کاری هستند. هنر پتینه کاری پس از سالها مجدداً به یک ترند جهانی تبدیل شده است و امروزه بسیار طرفدار دارد.

patina-room

با پتینه کاری منزل خود را به یک اثر هنری تبدیل کنید

پتینه کاری پوششی هنرمندانه برای دیوار است که با استفاده از یک رنگ زمینه روغنی؛ پلاستیک یا اکریلیک می تواند اجرا شود. این طرح ها می تواند برجسته یا فلت (تخت) باشند که نوع آن بسته به دکوراسیون داخلی مد نظرتان انتخاب می کنید کدامیک پیاده سازی شود. در پتینه کاری کلاسیک جلوه های قدیمی به خانه بخشیده می شود. به پتینه کاری کلاسیک بیشتر پتینه کاری ورق طلا گفته می شود. پتینه کاری برجسته نیز از انواع پتینه کاری کلاسیک به حساب می آید؛ در این روش از خمیر مخصوص پتینه کاری استفاده می شود و عموماً از رنگ طلایی برای تزئین آن استفاده می شود. نوع مرسوم دیگر پتینه کاری برجسته نقش سنگ، آجر یا ترک روی دیوار است.

پتینه کاری را می توان روی انواع سطوح مختلف کار کرد از کاغذ دیواری تا سطوح چوبی وسایل خانه حتی ستون ها و دیوار های گچی و سیمانی و رنگ شده. یکی دیگر از روش های پتینه کاری مرسوم کهنه کاری است که با استفاده از تکنیک های هنری کهنه کاری می توان وسایل خانه را به یک قطعه آنتیک تبدیل کرد. این کار با استفاده از روغن شاپان که روغن مخصوص این کار است انجام می پذیرد.

مزایای پتینه کاری

پتینه کاری خانه شما را از خانه های تکراری سرد و بی روح سفید و استخوانی و کرم متمایز می کند. ظاهری لاکچری و بسیار زیبا را به خانه های شما می بخشد. ترک ها و موج های ایجاد شده روی دیوار های شما را پنهان می کند. با دارا بودن ظاهری بسیار شکیل و اعیانی هزینه ای بسیار مرقوم به صرفه دارد. عمری بسیار بالا و قابلیت شستشو از دیگر مزایای آن است و در صورتی که قسمتی از آن آسیب ببیند قابل ترمیم است.

برای شروع باید طرح مورد نظر را انتخاب کنید. در صورتی که عکس با کیفیت دارید میتوانید همان را انتخاب کنید و یا از آلبوم متنوعی که پرینس در اختبار شما قرار می دهد استفاده کنید. پس همین حالا با ما تماس بگیرید: صفحه تماس با ما - آدرس: تهران ، خیابان پاسداران، پایین تر از سه راه اقدسیه، نارنجستان نهم، ساختمان سیلور، پلاک 2 طبقه 3 غربی، واحد 16 تلفن : 7-22817486(021)

 

کلمات کلیدی:
پتینه کاری نقاشی دکوراتیو کهنه کاری دکوپاژ