برند NBC ژاپن

توری (مش) شابلون

شرکت NBC یکی از بزرگترین و خوشنام ترین عرضه کنندگان بین المللی توری شابلون های چاپ سیلک اسکرین است.

انتخاب توری مناسب، هم به لحاظ کیفیت چاپ و هم از جنبه اقتصادی، بسیار تخصصی و حائز اهمیت است. دفتر مرکزی این شرکت در شهر توکیو کشور ژاپن است که طیف وسیعی از مش های صنعتی (توری های پلی استر، پلی اریلات، نایلون و فولادی) در آن تولید و ارائه می شود.
برخی از عوامل تاثیرگذار در انتخاب توری مناسب چاپ اسکرین عبارتند از:

نوع و سایز طرح چاپی، میزان ظرافت و مقدار برجستگی مورد نیاز جنس و شکل قطعه چاپی. برای مثال جهت چاپ روی پارچه، به دلیل جذب رنگ بالای الیاف پارچه، از توریهای با مش درشتتر (۴۳ تا ۷۹) استفاده می شود.
خواص فیزیکی، شیمیایی و مکانیکی مرکب مورد استفاده، از قبیل:
میزان پوشش دهی مرکب، پایه ی مرکب (پایه حلال/ پایه آب)، غلظت و اندازه ی رنگدانه (پیگمنت).

برای مثال مرکب های مورد استفاده در صنایع نساجی اغلب پایه آب بوده و به همین علت از توری هایی با مش درشت تر استفاده می شود. همینطور مرکب های مورد استفاده در چاپ شیشه به علت اندازه بزرگ رنگدانه ها و غلظت بالا نیاز به استفاده از توری های با مش درشت دارند.

به دلیل تنوع بالا و تاثیر چشم گیر توری ها در کیفیت چاپ، لازم است اپراتور مربوطه شناخت کافی نسبت به ویژگی های توری ها، نوع کار و توجیح اقتصادی آن داشته باشد. برای مثال در طرح های ظریف یا پیچیده و همچنین مواردی که نیاز به کاهش مصرف مرکب دارند، استفاده از توری های با مش ریز توصیه می شود.

نمودار مقایسه انواع توری های شرکت NBC 

با توجه به نقش مهم توریها در کنترل عبور و مقدار مصرف مرکب، کیفیت چاپ و همچنین مواردی از قبیل توصیه های سازندگان توری و مرکب و در کنار آن تجربیات کارشناسان چاپ، مش مناسب انتخاب می شود.
برخی عوامل تعیین کننده کیفیت توری عبارتند از:
جنس الیاف، تعداد بافت در واحد طول (مش)، ضخامت الیاف، ساختار بافت و رنگ توری.

جهت اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره لطفاً با شماره تلفن:

۱۰۰۰ ۴۵۲۹ تماس حاصل فرمایید .