teleram sepas
linkdin sepas
instagram sepas

توری چاپ سیلک

توری چاپ سیلک اسکرین یکی از کلیدی ترین اجزاء شابلون در فرآیند این روش چاپ است.

از یک طرف جنس توری، ابعاد مش و مشخصات تار و پود توری و از طرف دیگر نوع طرح، ظرافت طرح، نوع قطعه و نوع رنگ مورد استفاده پارامترهای کلیدی به منظور یک انتخاب مناسب برای چاپ به شمار می ­رود.

به منظور ارائه کالای با کیفیت در حد استاندارد بین المللی، شرکت چشم انداز سپاس تأمین توری های مورد نیاز مشتریان را از شرکت NBC ژاپن به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان توری برای ساخت شابلون­ های چاپ سیلک انجام می دهد.

توری چاپ سیلک

انواع توری چاپ سیلک

نخ در برخی چاپ ها در صورت ضخیم بودن باعث می شود رد بر روی بستر چاپی می اندازد. همچنین نخ نازک باعث می شود چاپ پوشش مناسبی داشته باشد. اما نخ ضخیم باعث صرفه جویی 20 درصدی در رنگ چاپ سیلک می شود. به عبارت دیگر در مواردی که پوشش دهی رنگ مهم نیست و طرح ظرافت بالای ندارد می توانیم از این مدل نخ استفاده کنیم. توری های چاپ سیلک براساس مش بندی، قطر نخ و عرض طاقه تقسیم بندی می شوند.

توری زرد برای چاپ های دقت بلا و کیفیت بالا می خواهید برای مثال در چاپ چهره بهتر است از توری زرد استفاده شود و توری های سفید برای کارهای عادی مناسب است و قیمت مناسب تری دارد.برند NBC با ارائه تکنولوژی جدید محصولی معرفی کرد در این محصول به جای روزنه های عادی در توری که به حالت استوانه ای است. آن را به صورت یک قیف طراحی نمود تا باعث شد مصرف مرکب به شدت کاهش یابد. این محصول با نام توری زرد کلندر در محصولات این شرکت معرفی شد.

استفاده توری در چاپ سیلک

چاپ سیلک روشی است که در طی آن یک توری بر روی قالب یا چهار چوبی از جنس‌های چوب یا فلز قرار می‌گیرد؛ سپس با داروی ژلاتین حساس به نور(لاک حساس چاپ سیلک)، آغشته می‌شود و بعد از نوردهی شسته خواهد شد و آماده انجام چاپ سیلک می شود.

از نظر اقتصادی نیز چاپ سیلک بسیار مقرون به صرفه است و به همین علت، کار کردن در این زمینه به سرمایه اندکی نیاز دارد و با وجود آن می‌توان کارگاه چاپ سیلک را برای صنایع مختلف راه اندازی نمود. یکی از خدمات چشم انداز سپاس، خدمات چاپ سیلک است. ما در این مجموعه راهکارهای راه اندازی خطوط سیلک، دستگاه چاپ سیلک، مرکب سیلک و شابلون چاپ سیلک را به شما ارائه می دهیم.

قابلیت‌های چاپ سیلک

چاپ سیلک قابلیت‌های بسیاری دارد که موارد زیر را شامل می‌شود:
• امکان انجام چاپ بر روی نایلکس‌ها، نایلون‌ها و CD- DVB
• امکان چاپ نمودن بر روی دفترچه‌های تلفن، سر رسید و تقویم‌های دیواری
• امکان انجام چاپ برروی شیشه، مقوا، ورق، آینه، چرم، کیف، کفش، جعبه‌های شیرینی، چوب، جعبه کفش و جعبه‌های مختلفی که از جنس کارتن هستند.
• امکان چاپ نمودن بر روی تابلوهای هنری، تابلوهای صنعتی و تابلوهای اطلاع رسانی خیابانی
• امکان انجام چاپ بر روی اشیاء تبلیغاتی همچون ساعت، خودکار، گونی، پارچه و البسه

تجهیزات مورد نیاز در چاپ سیلک

تجهیزات مورد نیاز برای چاپ سیلک عبارتند از :
• صفحه پرس ( شامل 3 نوع پرس دستی، اتوماتیک و نیمه اتوماتیک): صفحه پرس این امکان را به شما می‌دهد که تعداد چاپ بیشتر و دقیق‌تری داشته باشید؛ به نوعی، صفحه پرس کارها را ثابت نگه داشته و باعث آسا‌ن‌تر شدن انجام کار خواهد شد.
رنگ چاپ سیلک: با توجه به نیاز و صفحه‌ای که می‌خواهید بر روی آن فرآیند چاپ را انجام دهید، می‌توانید جوهر مورد نیاز خود را تهیه کنید.
• کاردک: نوعی تیغه پلاستیکی است که به آن اسکویجی نیز می گویند و به یک دسته فلزی یا چوبی متصل می‌شود. از این ابزار برای عبور دادن جوهر از روی توری چاپ به لایه زیرین، که پارچه قرار داده شده است استفاده می‌کنند.

• توری شابلون چاپ سیلک: یک صفحه توری با بافت بسیار ریز، بر روی یک نوع قاب فلزی یا چوبی کشیده خواهد شد. این توری‌ها در گذشته از جنس ابریشم بودند، به همین دلیل به نوع این چاپ‌ها، چاپ سیلک اسکرین (به معنای صفحه ابریشم) گفته می‌شود. امروزه برای ساخت آن از نایلون استفاده می‌شود اما همان کارایی را دارد.

انتخاب مناسب توری سیلک، برای بهبود کیفیت چاپ شما تاثیر بسزایی دارد، به همین سبب در ادامه مطالب به بررسی این موضوع می‌پردازیم.

شابلون: شابلون در واقع چارپوبی است که توری بر روی آن فیکس می شود. شابلون ها می توانند از جنس چوب و در موارد کاربردی تر فلزی باشند.

یکی از خدمات چشم انداز سپاس ساخت شابلون سیلک برای مشتریان گرامی است.

کاربرد توری چاپ سیلک

توری سیلک اسکرین یا همان مش یکی از مهم‌ترین ملزومات چاپ سیلک است. بهتر است بدانید که حتی با وجود استفاده نمودن از بهترین پرینتر و یا بهترین دستگاه سابلیمیشن، اگر از توری خوبی استفاده نکنید، تمامی زحمات شما به باد خواهد رفت و چاپ شما کیفیت خوبی نخواهد داشت.

انتخاب توری شابلون چاپ سیلک نامناسب و بی کیفیت و یا حتی انتخاب نمودن توری چاپ باکیفیت ولی اشتباه(از نظر شماره) می‌تواند زحمات شما را خراب کرده و باعث شود که نتیجه مطلوبی را دریافت نکنید.
توری سیلک یا مش تار و پود دارد و بسته به اینکه این تار و پودها در چه فاصله‌ای از یکدیگر قرار می‌گیرند و چه مقداری سوراخ ایجاد کرده‌اند، شماره گذاری می‌شوند.

راهنمای انتخاب اندازه مناسب توری چاپ سیلک

انتخاب شاخص مش مناسب برای چاپ سیلک، نیازمند تجربه و همچنین و آزمون و خطاهای بسیاری در هر نوع چاپ است، اما بهتر است به دستورالعمل‌های ابتدایی نیز در خصوص نحوه انتخاب توری برای این نوع چاپ توجه کنیم. تعدادی از این دستورالعمل‌ها عبارتند از:
• برای آن دسته از چاپ‌هایی که در آن‌ها از رنگ‌های براق استفاده می‌شود، از توری‌هایی با عدد مش بین 25 تا 40 می‌توان استفاده نمود. به قولی گفته می‌شود که این محدوده برای رنگ‌های براق، ایده آل به نظر می‌رسد؛ چرا که در آنها ذراتی موجود هستند که نمی‌توانند از شبکه‌های ریزتر مش عبور کنند.
• هنگام استفاده از جوهر‌های سنگین برا چاپ روی پارچه( مثلا جوهر یا رنگی که با استفاده از آن‌ نام و شماره بازیکنان بر روی پیراهنشان نوشته می‌شود) بهتر است از توری هایی با عدد مش 60 استفاده شود.
• هنگامی که نیاز به انتقال حرارت داریم یا زمانی که از جوهرهای برجسته استفاده می‌کنیم، بایستی از توری‌هایی با عدد مش بین 80 تا 86 استفاده کنیم.
• توری‌هایی با شاخص مش آنها بین 110 تا 160 است، پرکاربردترین توری‌های مورد استفاده در چاپ سیلک به شمار می‌روند.
آن دسته از توری‌هایی که در مرز پایینی این بازه قرار می‌گیرند، رسوبات سنگین‌تر جوهر شما را از بین می‌برند. به همین سبب برای زیرسازی تصویر و چاپ نمودن رنگ‌های جسورانه روی پارچه‌ها مناسب هستند.
اما آن دسته توری‌هایی که شاخص مش آن‌ها به عدد بالایی مرز نزدیک‌تر باشد، با حفظ نمودن مقداری از رنگدانه‌های جوهر، اجازه چاپ تصویرهای دقیق‌تری را خواهد داد.

نکات قابل ملاحظه در انتخاب توری چاپ سیلک

زمانی که در حال آزمایش چاپ با شاخص یک مش متفاوت در چاپ سیلک خود هستید، علاوه بر مواردی که تا به اینجا ذکر کردیم، نکاتی مهم دیگری نیز هستند که بهتر است در نظر داشته باشید.
• اسکرین‌های با تراکم متفاوت ( به مجموعه‌ای از قاب، توری و.. اسکرین گفته می‌شود) می‌توانند مقادیر بسیاری از امولوسیون را برروی خود نگه دارند.
این امر به معنای این است که وقتی از توری‌هایی با شاخص مش پایین استفاده می‌شود، لازم است که مدت زمان بیشتری توری را در معرض امولوسیون قرار داده تا به اصطلاح فرآیند بندش اتفاق بیافتد.
• اگر چاپ شما با جوهرهای پایه آبی باشد، این موضوع را در نظر بگیرید که این جوهر در توری سیلک اسکرین‌ های ریزتر، سریع‌تر خشک می‌شود؛ پس به همین منظور شاید لازم باشد که مقداری ریتاردر یا حتی نگه دارنده به رنگ خود اضافه نموده تا خاصیت سیال بودن جوهر شما حفظ شود و همچنین امکان حرکت آن بیشتر شود.

چربیگیری شابلون چاپ سیلک

در ویدیوی زیر می توانید نحوه چربیگیری شابلون را قبل از نصب توری سیلک مشاهده کنید.

نحوه توری کشی چاپ سیلک

در ویدیوی زیر نحوه توری کشی به وسیله دستگاه توری کشی چاپ سیلک را می توانید مشاهده کنید.

شرکت NBC برای تکنولوژی های مختلفی مانند چاپ سیلک، تولید فیلتر، تولید کامپیوتر، موبایل و غیر که از مش در تولید آن استفاده می شود، محصولات متنوعی را تولید می نماید.

کسب و کار بر پایه اعتماد، راهبرد تجاری این شرکت به حساب می آید؛ بدین معنی که فعالیت های این شرکت بر مبنای اعتمادسازی در ارتباطات یک به یک، با ارائه تکنولوژی قابل اعتماد محصولات قابل اعتماد پایه گذاری شده است.

وفادار بودن به کیفیت بعنوان اولین اصل این شرکت در جهت رضایت مشتریان با جامعه بین المللی در حال همکاری است.

سخن پایانی

با اینکه دستورالعمل‌های بسیار متفاوتی برای انتخاب کردن صحیح سایز مناسب مش توری موجود است، اما انتخاب این که از چه نوع توری استفاده شود کاملا به شما و شیوه اجرا نمودن عملیات چاپ پارچه شما بستگی خواهد داشت.
بنابرین داشتن تجربه و انجام آزمون و خطا، همواره راهی مناسب را برای فراگیری دانش انتخاب صحیح توری چاپ سیلک فراهم می‌کند. شما نیز پس از فراگیری این نکات می‌توانید با تکیه نمودن بر دانش و تجربه خود و همچنین با توجه به نیازتان، توری چاپ سیلک مناسب را انتخاب کنید.
همچنین می توانید با تماس با کارشناس های ما در انتخاب توری مناسب تصمیم خود را بگیرید. مجموعه سپاس طیف متنوعی از انواع توری ها را برای مشتریان محترم با کیفیت برتر را تامین نموده تا با خیال راحت بتوانید از این توری ها استفاده کنید و چاپ های با کیفیتی را انجام دهید.

جهت اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره لطفاً با شماره تلفن:
1000 4529 تماس حاصل فرمایید .

error: امکان برداشت نیست!