چاپ هات استمپینگ (Hot Stamping)

چاپ هات استمپ چیست ؟

مهر زنی داغ (هات استمپینگ) یا مهر زنی فویل (فویل استمپینگ) روشی است برای چاپ نقش برجسته که در آن جوهر یا فویل های از قبل خشک شده در دمای بالا به یک سطح منتقل می شوند.
این روش از زمان ظهور و ظهور در قرن نوزدهم متنوع بوده و شامل فرایندهای متنوعی است. پس از دهه ۱۹۷۰ ، مهر زنی داغ به یکی از مهمترین روشهای تزئین روی سطح محصولات پلاستیکی تبدیل شد.
در یک ماشین مهر زنی داغ (هات استمپینگ) ، محفظه ای سوار و گرم می شود و محصولی که در زیر آن مهر می شود قرار می گیرد. یک حامل رول برگ متالیزه یا رنگ شده بین این دو قرار می گیرد و قالب از طریق آن فشار می یابد.
رنگ خشک یا فویل مورد استفاده در سطح محصول تحت تأثیر قرار می گیرد. فرایند رنگ آمیزی رنگ به دلیل خشک بودن مواد درگیر ، آلاینده نیست. فشار و گرما باعث می شود که بخشهای مربوط به فویل از ماده حامل جدا شده و با سطح چاپ بچسبند.
این روش چاپ، یک خروجی لوکس و با کیفیت بالا ارائه می دهد. این نوع چاپ برای محصولات آرایشی پیشرفته مناسب است اما تقریباً برای هر قطعه صنعتی دیگری نیز قابل استفاده می باشد.

جهت اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره لطفاً با شماره تلفن :

۱۰۰۰ ۴۵۲۹ تماس حاصل فرمایید.

چاپ هیت ترانسفر(Heat Transfer)

چاپ هیت ترانسفرچیست ؟

چاپ هیت ترانسفر همانطور که از نامش پیداست به نوعی از چاپ صنعتی اتخاذ می شود که در آن انتقال تصویر به وسیله گرما و تاحدی فشار انجام می شود .
در این نوع چاپ ، تصویر مورد نظر ابتدا توسط دستگاه چاپ هلیو بصورت رول چاپ میشود . که به آنها فویل گفته میشود .
در این نوع چاپ صنعتی، رولهای مورد نظر روی دستگاه ترانسفر نصب شده و از طریق گرما و فشار تصویر روی فویلها را به سطح مورد نظر – با توجه به بافت ، جنس و نوع آن انتقال می دهد.

 

 

امکانات متنوع در چاپ هیت ترنسفر :

چاپ هیت ترانسفر به شما امکان خلق رنگ های بیشتری را می دهد ( آنقدر که می توان در بعضی از انواع این چاپ گفت ، تعداد رنگ های قابل انتقال در چاپ هیت ترانسفر بی نهایت است ) .
کیفیت چاپ هیت ترانسفر به قدری بالاست که در اغلب تصاویر درج شده روی قطعات از این روش استفاده شده است .چاپ هیت ترانسفر امکان چاپ تصاویر پیچیده با رنگ های متنوع را به راحتی دارد.

جهت اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره لطفاً با شماره تلفن :

۱۰۰۰ ۴۵۲۹ تماس حاصل فرمایید.