ملزومات چاپ سیلک

ملزومات چاپ سیلک اسکرین اگر چه نسبت به دیگر روش های چاپ کمتر است اما این روش نیز نیاز به ابزار و لوازم خود را دارد که در زیر لیست ملزومات آن را مشاهده می کنید:

  • مرکب چاپ سیلک
  • اسکویچی چاپ سیلک
  • شابلون چاپ سیلک
  • توری چاپ سیلک
  • امولاسیون(لاک حساس) چاپ سیلک
  • ریتاردر چاپ سیلک
  • دستگاه چاپ سیلک
  • گیره شابلون یا دستگاه توری کش چاپ سیلک
  • میز نور چاپ سیلک
  • دستگاه خشک کن چاپ سیلک

 

ابزار چاپ سیلک اسکرین

ابزارهای که در بالا برای شما لیست کردیم را می توان گفت ابزار و لوازم ضروری چاپ سیلک هستند که حتما باید برای انجام این روش چاپ باشد، البته اگر به صورت دستی انجام شود نیازی به دستگاه چاپ سیلک و دستگاه های توری کش و خشک کن ندارید.

اما در صورتی که می خواهید چاپ صنعتی انجام دهید، این دستگاه ها حتما مورد نیاز شما است تا بتوانید به کار خود سرعت ببخشید و چاپ با تیراژ بالا انجام دهید.

مرکب چاپ سیلک

رنگ مخصوص چاپ سیلک یکی از ملزومات چاپ سیلک است که باید با توجه به نکاتی که مانند جنس کالای که روی آن می خواهیم چاپ کنیم، آن را انتخاب کنیم. ما در مجموعه چشم انداز سپاس، تنوع بالای از مرکب ها و رنگ ها را تامین کرده ایم.

شما می توانید با تماس با کارشناس های ما با دریافت مشاوره فنی بتوانید رنگی که مناسب نیاز چاپی شما در چاپ سیلک است را انتخاب کنید.

اسکویجی

اسکویچی یا اسکویجی که در ایران به آن کاردک چاپ سیلک یا به طور عامیانه لاستیک چاپ سیلک یا لاستیک اسکویجی نیز می گویند.

با استفاده از اسکویچی، مرکب را روی توری جا به جا می کنیم و رنگ از روزنه های نوری عبور می کند و روی جسم مورد نظر چاپ می شود.

شابلون

شابلون چاپ سیلک از جنس های چوبی، آهنی، آلمینیومی و ... ساخته می شود، در واقع چارچوبی که توری روی آن فیکس می شود.

توری یا پارچه چاپ سیلک

پارچه یا توری چاپ سیلک، طرح مورد نظر روی آن پیاده سازی می شود، توری ها دارای مش بندی های مختلفی هستند که هر کدام کاربردهای مختلفی دارند و هر کدام بر یک نوع طرح مناسب است. شرکت چشم انداز سپاس نماینده انحصاری برند NBC ژاپن، بهترین توری ها با تنوع بالا را می تواند در اختیار شما قرار دهد.

امولاسیون

امولاسیون و لاک حساس به عنوان یکی از ملزومات چاپ سیلک وظیفه امولاسیون توری را دارد، فرآیند امولاسیون به این صورت است که با استفاده از لاک حساس روی توری را می پوشانند، سپس با استفاده از میز نور و نوردهی طرح را روی توری می تابانند، با توجه به ماهیت حساسیت به نور این ماده قسمت های که نور نمی رسد و شامل طرح مورد نظر می شود، نرم باقی می ماند و پس از شستن توری شسته می شود و این منافذ باز می ماند تا رنگ از آن انتقال پیدا می کند، در این مجموعه علاوه بر تولید لاک حساس سپاس، نماینده انحصاری برند الانو را دارد و انواع مواد امولاسیون را تامین می کند.

امولسیون (لاک) حساس RLX

محلول سایه بَر (Gel Rapid Actighost)

چسب شابلون اولانو

فیلم های کپیلاری حساس به نور (Vision CDF)

فیلر شابلون سازی (#۶۰ Filler Screen)

دستگاه سیلک

دستگاه چاپ سیلک توسط شرکت سپاس تولید می شود. این مجموعه به عنوان قدیمیترین و اولین تولید کننده دستگاه چاپ صنعتی در ایران است. این دستگاه ها برای سیلک اسکرین در سه مدل تولید می شود که در زیر می توانید مشاهده کنید.

میز نور

میز نور چاپ سیلک یکی از ابزار چاپ سیلک است که به واسطه آن نور بر روی توری تابیده می شود و بوسیله آن لاک حساس روی توری سفت می شود و طرح باقی می ماند.

دستگاه توری کش

یکی از لوازم چاپ سیلک در حالت صنعتی، این دستگاه است، به وسیله این دستگاه توری با نیروی مناسب روی شابلون فیکس می شود، در ویدیوهای زیر اقدامات لازم پیش از توری کشی و نحوه توری کشی را مشاهده می کنید.

دستگاه خشک کن

چاپ های سیلک پس از چاپ نیاز به خشک شدن دارند که در حالت عادی زمان بر است و وقتی تیراژ بالا می رود نیاز است فرآیند خشک شدن سریع تر انجام شود، این فرآیند توسط دستگاه خشک کن انجام شود.

مرکز فروش لوازم چاپ سیلک در تهران

شرکت چشم انداز سپاس تامین کننده کامل تجهیزات چاپ سیلک می باشد. شما می توانید  با مرکز تماس ما یا از طریق شبکه های اجتماعی با کارشناس های ما جهت تهیه ملزومات این روش چاپی در تماس باشید.

خرید آنلاین لوازم چاپ سیلک

در صورت انتهاب و تماس با مرکز تماس محصولات خریداری شده برای شما به سراسر کشور ارسال خواهد شد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

شما همراهان و مشتریان گرامی می توانید انواع لوازم و ملزومات چاپ سیلک را از مجموعه چشم انداز سپاس با بهترین کیفیت از برندهای برتر داخلی و خارجی تهیه کنید.

جهت اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره لطفاً با شماره تلفن:

۱۰۰۰ ۴۵۲۹ تماس حاصل فرمایید .